Triin Vahimets

Spetsialiseerumine treenerina:
Ratsutamise algõpetus
Takistussõit
Koolisõit

Keeled, milles annab tunde:
Eesti keel–emakeel
Soome keel–tase C2

Erialane haridus ja töökogemus:
Alustasin ratsutamisega 1994. aastal Ihaste ratsaspordi baasis Marko Villemsoni juhendamisel. Jätkasin erinevate treenerite käe all Luunja tallis  ja Tooma tallis (Andres Trei).
Alates 2002. aastast täiendasin ennast erialaselt Soomes. Aastatel 2002–2003 töötasin Hakan Wahlmani koolisõidu tallis, seejärel  2003–2004 Gumbölen ratsastuskeskuses ning 2007–2008 Lounaisrannikon Ratsastuskoulus.

Alates 2004.aastast töötan OÜ Ado talli juhataja ning algajate treenerina. Ado tall keskendus põhjaliku ratsutamise algõpetuse andmisele. Ratsutamise põhiteadmistele keskenduv õpe loob eeldused edukaks võistlussportlase karjääriks või lubab jätkata turvalist ja teadlikku teekonda harrastussportlasena. Lisaks keskendus Ado tall perspektiivikate sporthobuste kasvatamisele.
2017. aastal ja 2018. aastal olid minu kasvatatud noored hobused Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi noorhobuste ülevaatusel finaalis. Eelmisel aastal oli minu kasvatatud hobune parim Eestis sündinud kolmeaastane mära.

Alates 2018. aasta lõpust töötan ka Vihterpalu talli juhatajana. Vihterpalu tall keskendub eeskätt ratsutamislaagrite -ja matkade korraldamisele. Suvelaagrid on mõeldud nii edasijõudnud ratsanikele kui ka täiesti algajatele. Vihterpalu talli laagrisse on oodatud kõik lapsed vanuses 7–18. Lisaks pakume klientidele võimalust tulla kogu perega ratsutama ning hobustega tutvuma.

Täiendkoolitused:
Aastatel 2002–2004 Ypäjä ratsutamisjuhendaja koolitus
Kati Leutoneni ratsutamistreeneri koolitus Säreveres 2011. aastal
Koolisõidu ja takistussõidu kohtunike koolitus 2011. aastal
Vastan Põllumajandustootja III (hobusekasvatus) kutsekvalifikatsiooni nõuetele
Oman laagrikasvataja ja juhendaja kutsekvalifikatsiooni tunnistust
Osalen pidevalt erialaga seotud täiendkoolitustel.

Sportlikud saavutused:
Parimateks tulemusteks pean enda aretatud, kasvatatud ja ratsastatud koolisõidu suunalise hobuse Vera De Versoga A–L taseme skeemides üle 65% tulemusi ning auhinnalisi kohti.
Vaata lisaks: https://ratsanet.ee/people/2596

Minu loodud ratsakooli silmapaistvamad tulemused Eesti RatsakoolideMeistrivõistlustel:

2017. Aastal saavutasime Juurimaa tallis toimunud Ratsakoolide Meistrivõistlustel võistkondlikus arvestuses II koha:
https://ratsanet.ee/system/files/5234/vk.pdf?1505742034

2018.aastal saavutasime Niitväljal toimunud Ratsakoolide meistrivõistlustel laste ja noorte arvestuses III koha ning harrastajate arvestuses jäime jagama I ja II kohta:
https://ratsanet.ee/system/files/5234/vk.pdf?1505742034

Aastate jooksul on minu parimateks treeneriteks olnud:
Koolisõidus Annika Õkva ja Annike Laving
Takistussõidus Ivo Ots ja Kullo Kender

Edukamad õpilased:
Kristi Luha
Merilin Luik – EMV poniklassi pronks 2016. aastal
EleanoraAunap – poniklassi EMV kuld 2018. aastal
Kertu Kütt – SMV lasteklassi hõbe ja laste EMV IV koht2017. aastal
Kristin Prei

Oman Rohelise Kaardi eksami vastu võtmise õigust. 21.03.2019 seisuga olen kinnitanud 54 Rohelist Kaarti. Järgusportlaseid on minul kokku kaheksa.

 Eesmärgid ja tulevikuplaanid:

Lähitulevikus arendan ennast edasi ratsutamise turismi valdkonnas. Spetsialiseerun ratsalaagrite ning matkade korraldamisele.

  1. aasta lõpus ostetud Vihterpalu tall Harjumaal pakub mulle personaalsel tasemel palju võimalusi arenemiseks. Korraldan ratsalaagreid lastele ja noortele juba kuuendat aastat. Uue kogemusena on see aasta esmakordselt planeeritud ka täiskasvanute ratsalaager, mis on ülesehituselt veidi erinev ning kestab kolm päeva.

Minu korraldatud ratsalaagrid on üles ehitatud spordilaagri suunitlusega, ratsutamine toimub kaks korda päevas. Laagris on kõige olulisem osalejate turvalisus ja hobuste heaolu. Laagrite teooriatundides keskendume eelkõige hobuste ja varustuse hooldamisele. Ratsutamist õpetades pean väga oluliseks tasakaalu ja hobuse liikumise rütmi tunnetamist.

 

Minu kõige suuremaks tuleviku eesmärgiks on rajada ratsalaagrite keskus, mis pakuks aktiivset ja kvaliteetset vabaaja veetmise võimalust meeldivas turvalises  keskkonnas. Majutuse ja toitlustuse osas teen koostööd kaasaegse ja populaarse Puuna öömajaga: http://www.puuna.ee